in

En Çok Tercih Edilen 5 Seks Pozisyonu

En Çok Tercih Edilen 5 Seks Pozisyonu

Her ilişki türünde farklı seks pozisyonları kullanılabilir. İşte en popüler seks pozisyonları ve tanımları!

1. Misyoner

Misyoner pozisyonu, cinsel ilişkide en yaygın ve klasik pozisyonlardan biridir. Bu pozisyonda, bir partner sırt üstü yatar ve diğer partner onun üzerine yüz yüze gelecek şekilde uzanır. Genellikle, alttaki partnerin bacakları, üstteki partnerin bacakları arasında veya yanlarında olabilir. Bu pozisyon, partnerler arasında göz teması kurmayı ve duygusal bağlantıyı kolaylaştırır. Ayrıca, birçok kişi için rahat ve düşük fiziksel çaba gerektiren bir pozisyon olarak kabul edilir. Misyoner pozisyonu, özellikle çiftler arasında yakınlık ve samimiyeti artırmak için tercih edilir.

2. Kaşık

Kaşık pozisyonu, iki partnerin yan yatarak, birinin diğerinin arkasına yerleştiği, genellikle rahatlatıcı ve samimi bir cinsel veya uyku pozisyonudur. Bu pozisyonda, arkadaki partner, önündeki partnerin sırtına yakın durur, böylece iki kişi bir kaşık gibi birbirine uyum sağlar. Bu pozisyon, çiftlere yakınlık ve ten teması sağlar, aynı zamanda göz teması ve yoğun fiziksel çaba gerektirmeden birbirlerine sarılmalarına olanak tanır. Kaşık pozisyonu, özellikle uzun süreli ilişkilerde partnerler arasında duygusal bağlantıyı artırmak için popülerdir. Bu pozisyon, aynı zamanda gece boyunca rahat uyumak için de tercih edilir.

3. Ayaklar Omuzda

Sık tercih edilenler arasında yer alan ayaklar omuzda pozisyonu, kadın için oldukça zevk vericidir. Bu pozisyonda kadın ve erkeğin yüzleri birbirine dönüktür. Erkek, kadının bacaklarını havaya kaldırır ve kendi omuzlarına alır. Kadın U şeklinde bir kıvrılma ve katlanma halini alırken, erkek kadının bacaklarını sarar. Kişilerin birbirini en iyi hissettiği pozisyonlardan biridir.

4. Doggy

Birçok kadının ağrılı olmasından çekindiği ancak bir o kadar da zevk veren pozisyonlardan biri doggy olmaktadır. Bu pozisyonda erkek kadının arkasına geçer. Kadın dizlerini ve ellerini yere koyarak masa duruşuna geçer. Erkeğin kadının arkasına geçerek devam ettiği, her iki taraf için de zevkli bir pozisyondur. Erken boşalmaya sebep olabilir, çünkü erkek için de en sevilen pozisyonlar arasındadır. Erkek bu pozisyonda kadının saçlarını tutarak daha şehvetli bir süreç yaşatabilir.

5. Kucak

Hem yakınlık ve duygusallık hem de tutku arayanların pozisyonu: kucak. Kucak pozisyonunda her iki taraf da oturur haldedir. Erkek, kadını kucağına alır ve yüz yüze bakarlar. Erkeğin ve kadının bacakları birbirine sarılır ve bağdaş kurar gibi bir duruş kazanırlar. Ardından kadın, erkeğin üzerinde ileri ve geriye doğru kalça hareketleri yapmaya başlar.