in

İlişki Nasıl Canlı Tutulur?

İlişki Nasıl Canlı Tutulur?
iliski-nasil-canli-tutulur

İlişkiyi nasıl canlı tutacağınızı merak etmek alışılmadık bir durum değildir. Partnerinizi ne kadar severseniz sevin, ilişkinizin yeniliği ortadan kalktıkça tutku ve heyecan da azalmaya başlar. Kendinizi bu makaleyi okurken bulursanız, lütfen yalnız olmadığınızı bilin ve bu çok doğaldır.

Uzun vadeli bir ilişki içinde olmanın en tatmin edici yönlerinden biri, sizin ve partnerinizin birbirinizi ne kadar iyi tanıdığıdır. Birlikte aylar, hatta yıllar geçirdiniz ve yol boyunca anılar biriktirirken, zorluklara da katlandınız. Her ne kadar aşina olmanın rahatlığı olsa da bazen gerçekten istediğiniz, bazı şeyleri değiştirmek, yeni bir şeyler denemektir. Yeni şeyler denerken ilişki nasıl canlı tutulur diyorsanız bu öneriler size yardımcı olacaktır.

Bir İlişki Nasıl Canlı Tutulur?

İlişkiden sıkıldığınızda, sınırlarınızı kabul etmeye çalışın ve belki de konfor alanınızın dışına çıkın. Bu durumda kendinize aşağıdaki soruları sorabilirsiniz:

  • Her zaman nasıl yapılacağını öğrenmek istediğiniz şeyin ne?
  • Sizi tahrik eden ve keşfetmekten heyecan duyduğunuz şey nedir?

Yeni bir şey öğrenmek ilişkinizi canlı tutmak için ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Çünkü bu, size konuşacak, sabırsızlıkla bekleyecek bir şeyler verir. Aynı zamanda da genel zihinsel ve duygusal sağlığınıza yardımcı olur. İşte uzun vadeli ilişkinizdeki kıvılcımı nasıl canlı tutacağınıza dair başka fikirler.

1. Keyifli geçmiş olaylar ve anılarla kendinizi şımartın

Fotoğraflara bakın ve ilk nasıl tanıştığınız hakkında sohbet edin. Geçmişi hatırlamak, ikinizin de çok meşgul olduğunuz ya da dokunamayacağınız kadar rahat olduğunuz keyifli duygulardan yararlanmanıza yardımcı olabilir.

El sanatları mağazasından birkaç güzel çerçeve alın veya en çok sevdiklerinizi bir not defterinde veya fotoğraf kitabında birleştirin. Dijitale geçmek istiyorsanız telefonunuzdaki eski fotoğraflara göz atın ve bunları TV ekranına aktarın. 

2. Kutsal ritüelleriniz olsun

İkinizin de taahhüt ettiği kutsal ritüelleriniz olsun; İster yılda bir kez birlikte egzotik bir tatile gidin, ister kaldığınız her yerde duşta seks yapın! 

3. Yeni bir hobi tanıtın

Birlikte keşfetmeye başlamak için bir masa oyunu veya açık hava etkinliği deneyin. Bir sonraki randevu gecenizde konfor alanınızın da dışında olan yeni bir şey deneyin. Örneğin, gösterişli bir kulüpte canlı caz dinleyebilir, tenis oynayabilir veya kaya tırmanışı yapabilirsiniz. 

4. Maceraları ve sakinlik anlarını önemseyin

İlişkinizde sıkılmak büyümek için bir fırsattır. Ancak, anılara ve ikinizin de hissettiği rahatlık düzeyine şükran duymanın da zamanıdır. Küçük şeyler için birbirinizi ne kadar takdir ettiğinizi sözlü olarak ifade edin. Sık sık kucaklaşın ve her gün yatmadan önce birbirinize duyduğunuz minnettarlığı yansıtarak birbirinizi hafife almamaya çalışın. 

5. Birlikte yemek yapın

Herkes yemeği sever, özellikle de sürpriz olduğunda. İçecekleri, mezeleri, mezeleri ve tatlıları sırayla seçerek 4 çeşit yemek hazırlayın. Yemeğinizi partnerinizle kaliteli zaman geçirmek için bir şans olarak kullanın.

6. Aşk mektubu yazın

Günümüz dünyasında iletişim genellikle metin veya e-posta yoluyla yapılıyor. Bu nedenle, el yazısıyla yazılmış bir aşk mektubuyla onu şaşırtarak partnerinize değer verdiğinizi gösterin. Gerçekten yaratıcı olmak istiyorsanız, birkaç kısa not yazıp bunları partnerinizin bulması için evin her yerine saklayabilirsiniz.

7. İkiniz için bir otel odası ayırtın

Partnerinizle baş başa vakit geçirmenizin üzerinden uzun zaman geçtiyse neden bir gece veya tüm hafta sonu için bir otel odası rezervasyonu yapmıyorsunuz? Oda servisinden sipariş verin, ardından arkanıza yaslanın ve film izleyin ya da baş başa kaliteli bir deneyim için birlikte jakuziye dalın. Evlerinizden çıkıp yeni bir ortama girmek güzel olacak!

8. Kendiniz veya partneriniz için seksi bir şeyler satın alın

Kendinizi seksi hissetmek, erotik deneyimlere açık olmanıza izin vermek açısından çok önemlidir. Partnerinize sürpriz olarak neden seksi bir iç çamaşırı seçmiyorsunuz veya yatak odanızı renklendirecek seks oyuncaklarını denemiyorsunuz?