in

Farklı İç Çamaşırları Denemek için 5 Neden

Farklı İç Çamaşırları Denemek için 5 Neden
farkli-ic-camasirlari-denemek-icin-5-neden

İç çamaşırı stiliniz hangisi? Bu soruya”Tişörtler için spor sütyenleri seviyorum” ya da “genelde siyah tercih ediyorum” cevabını verebilirsiniz. Ancak ikisi arasında bir orta yol; hangi stillerin sizin için iyi çalıştığını iyi anladığınız, aynı zamanda denemeye ve zaman zaman bazı şeyleri değiştirmeye de açık olduğunuz yerdir.

Kendinizi tek bir estetik/stil içinde sıkıştırmak pek de doğru değildir. Özellikle de her zaman satın aldığınız iç çamaşırı tasarımını tekrar tekrar satın alıyorsanız, diğer seçenekleri araştırmaya zaman ayırmıyorsanız konforu ve enerjiyi kaçırıyor olabilirsiniz. Her iç çamaşırı çekmecesinin en azından biraz çeşitliliğe sahip olmak birçok fayda sağlar. İşte farklı iç çamaşırları denemek için 5 neden şu şekilde:

1. İç çamaşırı kendini ifade etmeyi denemek için harika bir fırsat

Dış giyim trendi olarak iç çamaşırı şimdiye kadarki en güçlü trend olsa da çoğumuz için iç çamaşırını dünyaya göstermekten ziyade konfor için giyeriz. Dolayısıyla, iş için belirli kıyafetler giymeniz gerekiyor, belirli bir şekilde giyinmek için baskı hissediyor ya da yeni bir şey deneme konusunda kendinize pek güvenmiyorsanız iç çamaşırının moda endüstrisinde eğlenebileceğiniz ve farklı tarzları deneyebileceğiniz bir alan olduğunu aklınızda bulundurun.

İç çamaşırınızın görünmez olmasını istiyorsanız beyaz bir gömleğin ten renginde bir sutyene ihtiyaç duyması gibi birkaç özel durumun yanı sıra giysilerinizin altında ne olduğunu kim bilecek? Bu, onu gardırobunuzun sadece giysi şekilleriyle değil aynı zamanda renk ve kumaş gibi şeylerle de oynayarak sizi en mutlu ve kendinden emin hissettiren şeyin ne olduğunu keşfedebileceğiniz mükemmel bir alanı haline getirir.

2. İç çamaşırı ruh halinizi etkileyebilir

Giydiğimiz kıyafetler sadece fiziksel olarak değil ( örneğin rahat) aynı zamanda zihinsel olarak da ( örneğin kendine güvenen) nasıl hissettiğimizi etkileyebilir. Giydiğiniz ilk şey iç çamaşırı olduğundan önümüzdeki günün havasını belirlemeye yardımcı olacak harika bir araçtır. Bu, işte geçen yoğun bir gün için kendinizi enerjik hissetmek istediğinizde canlı bir renk tonu seçmek, yaratıcı bir kafa boşluğuna girmek için cesur bir baskıya ulaşmak, randevu gecesi için seksi veya göz alıcı bir şey seçmek veya yumuşak bir kumaş tercih etmek anlamına gelebilir. Evde geçirdiğiniz soğuk bir günde kendinizi tamamen rahatlamış hissetmek istediğinizde sakinleştirici bir renkte tercih edebilirsiniz.

İç çamaşırı çekmecenizde birden fazla seçeneğe sahip olmak, herhangi bir günde nasıl hissetmeyi umuyorsanız, onu geliştirecek iç çamaşırınızın olduğu anlamına gelir.

3. Farklı kıyafetler farklı temeller gerektirir

Bazen bazı iç çamaşırı tasarımları bazı giyim eşyalarıyla iyi uyum sağlamaz. Örneğin; kalem eteğinin altına büyük, fırfırlı külot, karmaşa gibi yaratır. Sıradan külotlar bile daha dar giysilerin veya daracık satenlerin altında dahi iyi görünebilir. 

Muhtemelen gardırobunuzda çeşitli yakalar da bulunur. Sütyen kaplarınızın ve askılarınızın gözden uzak kalmasını istediğinizi varsayarsak, o zaman alt kesimli V yakalar derin bir sütyen gerektirir, kayık yakalar genellikle balkonetleri (daha geniş ayarlı askıları olan) iyi eşleşir.

Aynı spor sutyenleri yerine çeşitli iç çamaşırı şekillerinin elinizin altında olması, seçtiğiniz kıyafetin altına her zaman tam olarak giyebileceğiniz bir şeye sahip olmanızı sağlar.

4. Tek bir estetiğe sıkı sıkıya bağlı kalmak çok sınırlayıcı gelebilir

Kendinizi birden fazla stile ilgi duymanız tamamen normaldir. Kendinizi dar bir şekilde tanımlanmış stil kuralları dizisiyle sınırlamak, modayı denemenin eğlencesini kaçırmaya başlayabilir. Ayrıca, dış giyim söz konusu olduğunda mevcut gardırobunuzla iyi uyum sağlayan şeyler satın almanın genellikle iyi bir fikirdir. Ancak iç çamaşırının gizli doğası, aynı sınırlamaya sahip olmadığı anlamına gelir. Hoşunuza giden bir şey görürseniz, her zamanki tarzınıza uyup uymamasına bakılmaksızın onu giymekten çekinmeyin. Üsttekiyle eşleşmesi gerektiğini söyleyen bir kural yok !

5. Yeni bir favori keşfetme fırsatını kaçırabilirsiniz

Beğendiğiniz iç çamaşırı şekillerini (balconet vs. dalma sütyen, orta bel vs. yüksek belli külot vb. ) net bir şekilde anlamak elbette harika olsa da, eğer belirli bir stili hiç denemediyseniz, çok şey kaçırıyor olabilirsiniz. Bu nedenle özellikle de vücudunuz zamanla değiştikçe denemeye devam etmekte fayda var.